Naudingufestival TunneKasutaja  Karoliine Aus projekt kategoorias Sündmus

"Ühel suvepäeval tuli meie peakorraldajal idee, et Pärnu vajaks üht hubast festivali – sellist kuhu saaks koos sõpradega kunsti nautima minna ja end lõbusatel viisidel haridagi.

Aega raisata ei olnud. Nädalake hiljem oli olemas festivali umbkaudne raamistik ja hakkajatest koosnev meeskond. Miks sai nimeks naudingufestival Tunne? Kusjuures ideede hulka kuulusid veel Maheduus, kultuurifestival Vabastus või Motus (liikumine ladina keeles), kuid ükski neist ei tekitanud vau-efekti.

Me soovime festivaliga pakkuda inimestele üritust, kus nad tõesti saavad laval nähtavat ja kuulatavat nautida, et see tekitaks häid tundeid ja emotsioone. Novot, siit on juba muster näha, kust nimi pärit.“
 

Mida kujutab endast naudingufestival Tunne?

Naudingufestival Tunne toimub suvepealinnas Rannapargis 27. juulil. Sõltumata ilmast soovime oma külalistele pakkuda erakordset kogemust festivalil, mille korraldajateks on punt noori eesmärgiga tuua ühele päevale kokku muusikud, tantsijad, luuletajad, kunstnikud ja mahedad toitlustajad.

Soovime tutvustada nii kohalikele kui väljastpoolt huvilistele artiste, kes pole veel nii tuntud, kuid meie ennustame neile suurt tähelendu! Samuti näeb laval ka neid, kelle nimi kõigile teada.

Lisaks headele elamustele pakume ka teadmisi loengutel ja käelist tegevust töötubades. Loengud on teemadel kuidas armastada end ja loodust meie ümber, sest meie meeskonnale on meeletult tähtis keskkonnasõbralikkus ja seda mõtteviisi soovime tutvustada ka oma külalistele. Ei puudu ka maitseelamused kohalikelt tegijatelt.

Väga raske on öelda, millisele vanusegrupile naudingufestival on suunatud. Hommik kuulub lastele, päeval esinevad erinevad tuntud ja vähem tuntumad noored ning õhtu lõpetab kõigile vanematele-vanavanematelegi teadatuntud esineja. Meie soov on, et iga külastaja tutvuks mõne uue esinejaga või oleks festivalilt lahkudes vähemalt ühe tarkusetera võrra rikkam.
 


 

Mis saab festivali piletitulust?

Festivalil on madal piletihind, sest noorte inimestena teame, kui väga tahaks igal suvel minna siia ja sinna festivalile, aga rahakott ei ole lihtsalt sama meelt. Selletõttu oleme hoidnud hinna madala.

Teenitud tulust anname 15. novembril välja Noore Hakkaja stipendiumi. See on mõeldud Pärnumaalt pärit või siin tegutsevatele noortele vanuses 14-26 eluaastat. Stipendiumi kandidaat on aktiivne noor, kes on näiteks korraldanud ühe või mitu ägedat üritust, olnud aktiivne vabatahtlik, käima lükanud mõne eduka ansambli, tantsurühma või huviringi ja/või asutanud ettevõtte.
Ta on selline, tänu kellele on kodukoha elu elavnenud ja tänu kellele on antud teistelegi noortele võimalus oma häält rohkem kuuldavaks teha.
 

Mida kujutab endast festivali korraldaja MTÜ Tunne?

Esialgu sai MTÜ Tunne loodud naudingufestivali korraldamise jaoks. Mida aeg edasi, seda enam saime aru, et mittetulundusühingu eesmärk on palju laiem kui üks festival.

Ühingu eesmärgiks on edendada Pärnu linna elu kultuuriliste sündmustega ning aidata seda teha ka teistel alustavatel kultuurikorraldajatel ning tegusatel noortel, pakkudes neile tuge ja koolitusi.

Tulevikus soovime teha rohkem, kui mõned festivalid suvel. Me soovime luua korraliku programmi ka madalhooajal, tutvustada erinevaid kunstivorme ja kaasata veel rohkem noorukeid.
 


 

Miks me vajame teie, kallite hooandjate, abi?

Naudingufestivaliga lisame Pärnusse juurde ühe uue traditsiooni, mis loodetavasti ei jää järgmisel hooajal ainult suviseks ürituseks. Me tahame tutvustada inimestele kuidas elada keskkonnasõbralikumalt ja kui lihtsad on sammud parema mina ja rohelisema looduse poole.
Me loodame olla eeskujuks teistele noortele mõttega "kõik on võimalik!" ning motiveerida neid Noore Hakkaja stipendiumiga.
Selleks aga, et saaksime tuua teieni kõik need vinged elamused ja eelmainitu ellu viia, vajame teie abi.
 

Tunneme, et elu on nautimist väärt.

  • 14 hooandjat
  • 469€kogutud 5000€ eesmärgist

Lõppenud

See projekt ei kogunud vajaminevat summat ja lõppes 26.May.2019