Kivilombi Kabaree Los AngelesesKasutaja  Indrek Palu projekt kategoorias Kultuurisaadikud

Seasaare Näitemängu Selts on ainus Eesti teatritrupp, kes on palutud osalema 33. Põhja-Ameerika Lääneranniku Eesti Päevade kultuuriprogrammi. Lääneranniku Eesti Päevad toimuvad 2017. aastal 31. augustist – 4.septembrini Los Angeleses, (UCLA Campuses) 33. korda.

Lääneranniku Eesti Päevad (LEP 2017) on 5-päevane Eesti kultuuri festival. Traditsioonidega festival on ühendanud koorilaulu, rahvatantsu, perepiknikud, piduliku gala ja igaõhtuse koosviibimise klubis. Üle 600 osaleja tulevad põhiliselt Põhja-Ameerikast ja Eestist. Ei oma tähtsust kas osavõtja on traditsioone väärtustav põliseestlane või puutub Eesti kultuuriga kokku esimest korda, kõik on oodatud.

Seasaare Nätemängu Selts tõi 2017 märtsis lavale näidendi „ Kivilombi Kabaree“, mille originaal stsenaarium on kirjutatud seltsi liikme Margus Vaheri uurimustöö ja loomingulise tegevuse tulemusena. Lavastus on ajalooline ja see kajastab I Eesti Vabariigi aegset kultuurilugu. Lavastus loob pealtvaatajatele pildi I vabariigi aegsest poliitikast, ajaloost ja kultuuriloost tehes seda läbi ühe tolleaegse vastuolulisema kultuuritegelase Hendrik Saare alias Kivilombi Intsu elu läbi.

Kivilombi Ints ehk kodaniku nimega Hendrik Saar oli omaaegne koomik, näitleja, näitekirjanik, laulja ja kabaree juht. Teme elu on otseselt seotud paljude tolleaegsete ja praegu veel tuntud inimeste elulugudega ning paljude tolleaegsete skandaalidega. Tema tütar Asta Saar oli tuntud Rahvusooper Estonia tantsjana ja Georg Otsa abikaasa Asta Otsana.

Lavastusel väga suur väärtus kõigile inimestele, kelle vanemad, vanavanemad ning vanavanavanemad elasid sel ajal Eestis või olid meie maaga seotud.

Lavastus loobki kujutuse I Eesti Vabariigi ajastust, kuhu on pikitud ka tänapäevast Eesti kultuurilugu. Samuti on  Seasaare Näitemängu Seltsi enda tegemised juba omamoodi Eesti kultuurilugu mida lähemalt tutvustada ja eeskujuks seada.

Lavastuses „ Kivilombi Kabaree“ on noorima ja vanema esineja vanuse vahe üle 60 aasta. Seeläbi on terve etendus nii oma arengust, loomisest kui etendamistest hea näide elukestvast õppest ning põlvkondade vahelisest lõimumisest. Meie etenduses mängib seeläbi 4 põlvkonda. See näitab ka praeguse Eesti tõelisust, kus me üritame oma lastele edasi anda veel elavate eakate inimeste kogemusi ning väärtusi, mis aitavad säilida meie rahvusel, traditsioonidel ja selle eripäradel.

Kivilombi Kabaree  näidendi etendamine väliseestlastele ja ameeriklastele meie lihtsate eesti inimeste Seasaare harrastunäilejate poolt on väga ilus kingitus Eesti Vabariik 100 raames selle ürituse kontekstis, tuues esile erinevaid tahke meie riigi ajaloost ning kultuurioost olles samal ajal ka kummardus kunagisele kirjanikule, toimetajale ja kabaree tähele Hendrik Saarele ja tema loomingule. Hendrik Saart tunti väga hästi omal ajal ja ajas, kuid tema looming on jäänud ebaõglaselt täelepanuta. Tänapäeva infoühiskonnas oleksid Kivilomi Intsu etteasted kindlasti väga vaadatud ja suure vaatajaskonnaga, nagu seda on meie tänapäeva tähed sotsiaalmeedias.  Temal seda võimalust ei olnud ning meie käies on tema loomingut just vahetult tutvustada. Seeläbi elaks Hendrik Saare nimi ja looming huvitaval kombel üle taasünni Ameerika mandril, kuhu ta oma eluajal iial ei sattunud.

Meie peamine eesmärk on esindada Eesti Vabariiki näidendiga „Kivilombi Kabaree“ 33. Põhja -Ameerika Lääneranniku Eesti Päevadel.  Esineda 03.09.2017 enam kui 600 pealtvaatajale ning tutvustada seeläbi Eesti ajalugu ja kultuurilugu etenduses aastatest 1920-1944 kui Seasaare Näitemängu Seltsi, kui Eesti harrastuteatri lugu tänapäevast.

Meie eesmärgiks on viia Kivilombi Intsi tegelaskuju, kui Eesti kultuuriloo üks huvitav lehekülg Ameerika mandrile ning seal seda tutvustada ning näidata  Eesti kultuuri mitmekesisust nii ajaratast tagasi pöörates, kui seda realselt tänases päevas etendades.

Meist: 2009. aasta novembris loodi Viljandi harrastusteater, kes nimetas end Seasaare Näitemängu Seltsiks. Nimi tuleneb praegusest Viljandi Kultuurimaja kohal asunud Seasaare kõrtsist, mille katusekambris üle 90 aasta tagasi asutati praegune Viljandi teater "Ugala". Niisiis harrastajate kummardus professionaalidele.

Seasaare Näitemängu Selts on kõikidelt Eesti Harrastusteatrite ülevaatefestivalidelt noppinud hulganisti auhindu. Hiljutisemad neist on 2016.aasta harrastusteatrite festivalil laureaadi tiitel ning meespeaosalise preemia, üleriigilisel külateatrite festivalil eripreemia. Viljandi linn on valinud Seasaare Näitemängu Seltsi 2016.aasta teatripreemia laureaadiks.

Teie toetused lähevad meie näitlejate lennukipiletite soetamiseks ning soovime sellega alustada kohe peale hooandja 05.07.2017 tähtaja kukkumist.

Kingitused toetuste eest saab kätte  kontakteerudes seasaare@gmail.com, 53017025

 
  • 6 hooandjat
  • 105€kogutud 6000€ eesmärgist

Lõppenud

See projekt ei kogunud vajaminevat summat ja lõppes 05.Jul.2017