Annely Veevo kogemuslugu "Võõras"Kasutaja  Annely Veevo projekt kategoorias Trükis

Tere, olen Annely Veevo.

Soovin Hooandja abiga välja anda raamatu "Võõras".

Kirjutasin selle raamatu soovist jagada reisimuljeid (kui koolitust saab selliselt nimetada), aga ka vajadusest kirjeldada oma elukogemust multikultuurses keskkonnas.

Rassiviha on maailmas peadtõstev nähtus. Me kardame asju, mida me ei tunne, millega pole kokku puutunud, mis on meie jaoks võõras.

Läksin 2009. aastal Saksamaale koolitusele eeldusega, et see toimub eurooplastele, peaasjalikult sakslastele. Ma ei tulnud selle pealegi, et satun täiesti multikultuursesse seltskonda, kus on esindatud 38 riiki üle maailma. 70 erinevat nahavärvi, keelt ja käitumiskultuuri. Ja nii kolm nädalat.

Ma arvasin, et mul pole probleeme. Aga selgus, et on.

Mul oli valida, kas blokeerida kõik suhted ja jääda isoleerituks, või kohaneda keskkonnaga nii palju kui võimalik ja võtta koolitusest enda jaoks maksimum. Otsustasin viimase kasuks.

Tulemus?

Sellest saab teada raamatust :)

Mul on käsikiri valmis, ootab vaid trükkimist. Kui leidub piisavalt hooandjaid, saab raamat ilmuda juba maikuus. Raamatu annab välja mittetulundusühing V.E.S.T.A. Vestaga olen sõber juba 2002. aasta algusest. Oleme temaga viinud läbi mitmeid vahvaid projekte nii kohalikul, regionaalsel kui rahvusvahelisel tasandil. Ta on täiesti usaldusväärne :)

Kuidas on, kas tulete kaasa?