Aita luua Raplasse kaasaegne välijõusaal!Kasutaja  Geir Stint projekt kategoorias Sport

Hea hooandja!

Oleme Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi 12. klassi lõpetajad Geir Stint ja Martin Lapin. Oleme juba 2 aastat aktiivselt tegelenud õues keharaskusega treenimisega ehk street workoutiga. Selle tõttu oleme väga hästi kursis võimalustega, mis on nii Rapla vallas kui ka kogu maakonnas selle alaga tegelemiseks. Olgem ausad, võimalused on peaaegu olematud. Kõik välijõusaalid Raplas vallas on katki, logisevad ja isegi ohtlikud. Näiteks Vesiroosi kooli taga olevat platsi on korduvalt parandatud, kuid sellele vaatamata see logiseb ning on kokkuvarisemise äärel. Halvimal juhul laguneb see siis, kui mõni noor algklassi õpilane seal turnib. Kiita ei saa ka välijõusaale väljaspool Rapla valda. Kohilas on vene-aegne roostetav, osaliselt paindunud torudega väljak. Märjamaal samuti, kuid need kaks välijõusaali on hetkel parimad, mis Rapla maakonnas on.

Meie sooviksime seda viletsat olukorda parandada. Oleme töötanud peaaegu terve aasta selle nimel, et luua Raplasse üks kaasaegne, praktiline, ilus ning ohutu välijõusaal, kus saaksid turnida nii nooremad kooliõpilased kui ka kõik muud vanusegrupid, kes sooviksid ilusal suvepäeval oma treeninguid õues läbi viia. Kuid ilma Sinu abita, kallis hooandja, on see kõik veel kahjuks kauge tulevik. Projekti jaoks on hetkel olemas 10.000€, mis on Rapla valla eelarvesse eraldatud koostöös Kalle Pallinguga. Lisaks oleme kokku leppinud ka asukoha, teinud valmis plaanid ja loonud 3D mudeli, mis annab hea idee, milline see välijõusaal tuleb (värvilahendus on veel lahtine).

Ainus, mis on hetkel puudu, on umbes 6000€. Hetkel on meie plaani järgides teinud pakkumise kolm ettevõtet. Läbirääkimised käivad kõige soodsama pakkujaga, kuid ka nende hind on 14.447,52€. Järgmise pakkuja hind on peaaegu 16.000€ ning kolmanda pakkuja hind on üle 19.000€. Seega 10.000€ on selgelt liiga väike summa, et korralikku ja ohutut välijõusaali ehitada.

Asukoht on Rapla Vesiroosi Gümnaasiumi kooliõuel muruplatsil, mis jääb skatepargi ja kõnnitee vahele.

Visuaalne näidis planeeritud välijõusaalist. Kogu konstruktsioon ehitatakse betoonala peale. Aluskate on pehmetest ilmastikukindlatest kummimattidest.

Nagu näha, on kõik ettevalmistused tehtud. Ainus, mis on puudu, on Sinu abi, hooandja. Kui saame hooandja kaudu vajamineva summa, võib juba suve viimasel kuul Rapla uues välijõusaalis igaüks trenni teha!