MTÜ Onu H "Buena Vista Sofa Club" heli ja valguspargi soetamineKasutaja  Eduard Salmistu projekt kategoorias Kodanikualgatus

Olen ammu mõelnud ja vestlustes kolleegidega aru saanud, et kuna selline nähtus nagu klubi Rakveres puudub, siis ma ei näe põhjust, miks mitte proovida säärane asutus Rakvere linna kultuuriruumis käima lükata. Huvitav kogu asja juures on see, et kellegi teise idee sai justkui minu südameasjaks. Olen seda meelt, et kui midagi teha, siis tuleb seda teha südamega. Tuleb tahta. Tuleb panustada. Tuleb uskuda. Eelkõige tuleb aga leida need inimesed, kes on sinuga sama meelt ja mõtlevad sama moodi. Mul on vedanud, olen need inimesed üles leidnud. Mis sest kõigest saab? Aeg on näidanud, et Rakveres on säärasest kohast puudus olnud.

Buena Vista Sofa Clubi eestvedajana leian, et soovijad võiksid saada oma vaba aega kultuuriliselt mitmekülgselt sisustada. Soovin, et Rakvere linna kultuuriruum ei piirduks ainult teatrimäega, kus ma ju isegi enamuse oma ajast töö tõttu veedan. Tahame klubis pakkuda meeleolukaid dzhässiõhtuid, monoetendusi, salongiõhtuid, stand-upi jms. Ruumi ja head atmosfääri silmas pidades usun, et saan siin  oma ideed teoks teha.

Loomulikult ei piirdu meie ettevõtmine ainult kultuurilise poolega. Kuna asja eestvedajate ring on piisavalt lai, siis leidub majale rakendust ka muudes valdkondades- koolitused, kokkutulekud, sünnipäevad ja juubelid, asutuste peod. Miks mitte ka korralikud peoõhtud linnarahvale, et hea bändi saatel jalga keerutada? Kõlab hästi, aga ei maksa ka eufooriasse sattuda. Klubi tegevus on pikemaajalise visiooniga, ega ole tegu mingi järjekordse lokaali avamisega. Meie klubisse on oodatud kõik, nii väikesed kui suured, nii kindlustatud, kui toimetuleku raskustega maakonna elanikud, kel ainult tahtmist koos ühiseid asju ette võtta. Juba oleme kaasanud ni harrastusnäitlejad, kui ka MTÜ Omastehooldus ja tugiisikuteenused.

Meie klubi ei ole loodud kinniseks organisatsiooniks. Klubi uksed on avatud kõigile, kes tahavad oma ideedega algust teha, aga puudub ruum. Oleme ka alles sipupükstes ja kui keegi tahab seda algatust toetada, võiks meie tegemistele omalt poolt õla alla panna!

Kuna klubis puudub senini oma valgus- ja helisüsteem, seab see meie ettevõtmistele teatud piirid ja teeb paljude ideede realiseerimise keeruliseks. Siit meie palve - toetage BVSC tehnika soetamisel oma võimaluste piires. Sellega aitate kaasa meie väikese kodulinna kultuuriruumi rikastamisel.

Kõik toetajad saavad jäädvustatud tahvlil, mis pannakse klubiseinale üles.

Lugupidamisega, Eduard Salmistu

https://www.facebook.com/BuenaVistaSofaClub/