Maie Ambre mälestusteraamatu avaldamineKasutaja  Annika Markson projekt kategoorias Trükis

Tere!

Meie oleme Nõo Reaalgümnaasiumi 11. klassi õpilased Kaisa Liina Keps ja Ragne Lakson ning praktilise töö raames koostame me Nõo Reaalgümnaasiumi õpetaja Maie Ambre mälestusteraamatut.
 


 

Maie Ambre töötas Nõo koolis õpetajana 53 aastat. Eelmise aasta lõpus jäi Maie pensionile ja nüüd naudib ta täiel rinnal vaba aega. Juba see, kui kaua Maie meie koolis töötas, väärib tunnustust, kuid Nõos õpetamise ajal juhtus temaga ka palju huvitavat, millest raamatus räägimegi.

Teose koostamiseks viisime õpetajaga läbi mitu intervjuud, küsitlesime tema õpilasi ja kolleege ning palusime kommentaari nii vilistlastelt kui ka kooli direktorilt. Maie jagas meiega ka pilte oma lapsepõlvest, perekonnast ja koolielust – need muudavad raamatu mõnusalt isiklikuks.
 


 

Teos on mõeldud kõigile, kellele pakub huvi õpetajate töö, kuid kindlasti tunnevad ka paljud Nõo kooli endised õpilased ennast lugudes ära, mis teeb lugemise veelgi põnevamaks. Maie Ambre on väga silmapaistev kuju ja seetõttu ei ole ka raamat kõige klassikalisem elulooraamat, vaid käsitleb just pedagoogiga juhtunud sündmusi.

Raamat valmib Nõo kooli 330. aastapäevaks selle aasta detsembris.

Kõigi toetajate nimed lisame raamatusse sponsorite nimekirja. Tänukirjad ja raamatud saadame toetajatele posti teel.

Iga väiksemgi panus on oluline!