Avalik maalimispäevKasutaja  Ave Maria projekt kategoorias Kunst

Tere, kallis Hooandja!

Meie oleme Tallinna 32. Keskkooli 10.C klassi õpilased India Maria Emilia Kiisler ja Pärli Pabson. Me korraldame 11. klassi praktilise töö "Ekspressiivne maaliteos avalikus ruumis" raames avaliku maalimispäeva. See leiab aset 1. augustil 2019 Harju Maakonnaraamatukogus.

Maalimispäeval valmib huviliste silme ees kätega maalitud ekspressiivne suuremõõtmeline maal. Samal ajal saavad vaatajad ka ise kohapealt haarata paberi, pintsli ja värvid ning meiega koos kunsti luua. Korraldame selle sündmuse, et ühendada Keila ja lähiümbruse kunstihuvilisi. Sündmus on mõeldud inimestele, kellele meeldib maalida, joonistada või kes on kunstist vähegi huvitatud ning soovivad saada uue vahva kogemuse osaliseks.

Mina, India, olen tegelenud kunstiga nii kaua, kui ma mäletan. Ma olen käinud 3 aastat kunstikoolis ning ühe aasta kunstiringis. Väiksena meeldis mulle väga maalida, siis tuli aga graafikapisik peale ja see on siiani üks minu lemmikumaid eneseväljendusviise. Ma kasutan peamiselt tindipliiatseid ja markereid või joonistan digitaalselt.


 


 

Mina, Pärli, olen kunstist huvitunud kogu oma teadliku elu, kuid alles hiljuti hakkasin asja tõsiselt võtma. Ma ei ole käinud üheski kunstiringis ega kunstikoolis, aga see mind ei peata, sest mulle meeldib ise õppida ja avastada. Tavaliselt joonistan pliiatsite või tindiga, vahepeal joonistasin palju digitaalselt. Elus on ette tulnud ka paar akvarell- ja akrüülmaali.

 


 


 


 

Avalikus ruumis maalides astume me mõlemad oma mugavustsoonist välja. Nii materjalide kui ka teema poolest. Elus esimest korda maalime me kätega nii suurele pinnale. Me tuleme oma mugavustsoonist välja, et just kõige ehtsamad emotsioonid jätaks oma jälje selle maali peale.

Selle projekti rahastamisega aitate meil teostada väga tähtsat osa meie kooliteest. Kunstiprojektid on materjalide tõttu kulukad. Meie kool ei saa selliseid projekte rahastada, nad inspireerivad meid otsima ise sponsoreid või rahastusplatvorme. Projekti õnnestumiseks vajame Sinu abi. Oleme väga väga tänulikud iga panuse - nii väikese kui suure eest.

Kõigi toetajate nimed lisame valminud maali taha sponsorite nimekirja. Tänukirjad, postkaardid ning maalid saadame toetajatele posti teel.

Aitäh!

Pärli ja India