Siit leiad juhendi, kuidas oma projekti esitada

Juhendi saad alla laadida SIIT
 

Mis on Hooandja?
Hooandja on ühisrahastusplatvorm, kus loomingulised ideed saavad toetust koguda. Siin kohtuvad tegijad ja hooandjad, et ühisel jõul põnevad ja lennukad ideed teoks teha. Ühisrahastusplatvormi idee on vahendada toetust paljude toetajate ühisel jõul, sest palju väikesi summasid teeb sama välja kui üks suur.
 

Kuidas Hooandja töötab?
Projekti autor saab inspireerida inimesi toetama, pakkudes neile toetuse eest põnevaid kingitusi – see süsteem pakub midagi head nii autoritele kui ka toetajatele.
 

Miks peaksin pilli soetamiseks Hooandja kaudu raha koguma?
Kutsume muusikaharidust pakkuvaid asutusi  keskkonda pill.hooandja.ee, et saaksite soetada vajalikke pille, mille ostmiseks seni pole eelarvet olnud, kuid mille õppimise vastu on suur huvi.
 

Mida ma pean tegema selleks, et oma projekt esitada?
Koosta oma projektist lühike ülevaade meie töölehe põhjal ning saada see aadressile info@hooandja.ee.
 

Kuidas oma projekt esitada?

Teeme koos sinuga läbi sellised etapid:

 1. Täida tööleht. Töölehe saad alla laadida siit

 2. Täida ja saada see meile koos oma projekti videoga/pildiga

 3. Vaatame töölehe üle ja anname teile märku, kas projekt on ülespanemiseks valmis või on vaja mõnes osas täiendada

 4. Lood endale Hooandja konto siin

 5. Laeme sinu projekti materjalid üles, saadame teile lingi

 6. Vaatate oma konto kaudu projekti Hooandja keskkonnas üle

 7. Kui kõik sobib, siis teeme teie projekti avalikuks ja rahakogumine saab alata

 

Millest alustada?
Otsusta, mis pilli(de)le soovid raha koguda ning selgita, miks seda vaja on. Leia sellele lühike ja selgelt sisu edasi andev pealkiri, leia sobiv foto ja tee video. Uuri välja, mis on pilli(de) hind ja mõtle juba nüüd välja ka hooandjatele vastutasuks pakutavate kingituste paketid.
 

Projekti tutvustav tekst
Kirjuta võimalikult lühidalt ja selgelt – hea, kui teksti on kuni pool A4 lehekülge, sest projektiga tutvujatel on siis võimalik kiiremini infost aru saada. Tutvusta oma organisatsiooni,  hangitavat pilli/pille ning nende kasutust. Anna ka teada, kuidas jõuavad kingitused hooandjateni.
Illustreerivad pildid, mida soovid kasutada teksti sees, lisa e-kirja manusesse. Tekstis võid märkida koha, kuhu pilt on planeeritud.
Kui sul on linke mõnest sinu organisatsiooni põnevast varasemast projektist/kontserdist, siis lisa kindlasti ka need.
Mõtle sellele, et see on sinu unistus, millest sa hooandjatele räägid, tee seda rõõmuga :)
 

Kuidas teha Hooandja kasutajakontot?
Mine lehele www.hooandja.ee/user/register
Kirjuta esimesse lahtrisse oma nimi, teise lahtrisse oma e-posti aadress ning kolmandasse kasti kirjuta parool –
see mõtle ise välja ning vajadusel pane kuhugi kirja ka.
Siis vajuta nupule “Loo konto!”
Nüüd on vaja loodud konto veel kinnitada – vaata selleks oma e-posti ning kliki lingile, mille Hooandja on sulle saatnud.
 

Video
Video peaks tutvustama vaatajale teie organisatsiooni ja selgitama, miks teil seda pilli vaja on. Ole loominguline ja julge – astu kindlasti ise kaamera ette! See on sinu võimalus näidata toetajatele, kuidas sinu silmad säravad oma projektist rääkides. Video oluline osa on ka pöördumine ehk üleskutse toetuse tegemiseks.

Enamus inimesi vaatab videot ja alles siis otsustab, kas loeb projekti tutvustust või mitte. Vaata inspiratsiooniks Hooandja lehelt edukate projektide videosid. Video peaks olema vähemalt keskmise kvaliteediga, selle saab salvestada ka telefoni või fotoaparaadiga.

Valminud video lae kas Youtube-i või Vimeosse ja saada meile video link. Kui sul puudub Youtube või Vimeo konto, siis saada video meile läbi keskkonna WeTransfer. Video maht peab jääma alla 300 MB. Video jääb Hooandja keskkonnas nähtavaks ka pärast projekti lõppemist, olenemata sellest, kas projekt oli edukas või mitte. Ära kasuta videos materjali, mille kasutamiseks sul õigusi ei ole – see käib nii audio kui visuaali kohta.
 

Kuidas saata oma videot Wetransferiga?
Kui sul ei ole oma Youtube’i või Vimeo kontot, kuhu video laadida, siis sobib, kui saadad selle meile failiedastuslehe kaudu www.wetransfer.com
Siit on faili saatmine sama lihtne kui e-kirja manuse saatmine. Lehel on vasakus ääres selline aken:

 

Vajuta nuppu ADD FILES – siia saad lisada videofaili.
Seejärel kirjuta saaja aadress ehk info@hooandja.ee
Näidisel oleva aadressi muusikakool@gmail.com kohale kirjuta enda meiliaadress. Sellele aadressile saadab Wetransfer märguande,
kui su kiri on saajale kohale läinud.

Lahtrisse “Message” kirjuta kiri, mida soovid videoga koos saajale saata. Nüüd vajuta “Transfer” nuppu ja kiri saadetakse kohale.
NB! Kuna videofail on suurem kui tavaline tekstikiri, siis on hea, kui sul on hea internetiühendus! Saatmine võtab kindlasti mõned minutid aega, ära pane internetiakent kinni enne, kuni aknas kuvatakse teadet, et kiri on saadetud!
 

Foto
Saada üks foto, mis ilmestaks teie kollektiivi, on selge ja annab projektile lisaväärtust. See foto on esimene asi, mida nähakse projekti juurde jõudes. Hea, kui pilt on püstises formaadis, mitte horisontaalne. Ära kasuta fotot, mis sisaldab väikeseid detaile, need lähevad pilti vähendades kaduma. Pilt jääb projektikuubikus selline:Kingitused hooandjatele ehk paketid
Ole auhindadega loov, sest need määravad paljuski selle, kas projekt saab toetust. Sinu pakutud kingitused võiks (kui mitte peaks), olema ainulaadsed, mida on piiratud hulk või mida poest osta ei saa. Kingitus võib olla näiteks toetaja äramärkimine teie kodulehel, tänukiri, teie kooli meene, kutse tasuta koolikontserdile, suurele toetajale ka erakontsert. Kingitus ei pea kindlasti olema muusikaga seotud.

Statistika näitab, et toetaja annab meelsasti 10-25 €. Et projektist sulle kasu oleks, siis jälgi, et auhind oleks siiski odavam kui paketi summa, milles seda pakud, sest muidu pole ju kasumit, mille eest pille osta ☺

Projekti aktiivsusperioodil ei saa auhindu juurde lisada va. kui see annab projektile olulise lisaväärtuse. Soovi korral saab mõnele auhinnale panna limiidi, st neid on vaid piiratud arv.

Hooandja ei ole mitte annetusi koguv, vaid võimalusi ning kogemusi vahendav keskkond. Tänutähed hooandjatele võimaldavad sul toetajaid oma tegemistesse kaasata (jagades oma oskusi/teadmisi) ning näidata neile, kui olulised nad eesmärgi saavutamiseks tegelikult on. 
 

Eelarve ehk projekti rahaline eesmärk
Võib juhtuda, et sa kogud enam kui küsisid – ka siis saad selle summa endale. Kui aga raha koguneb vähem, siis kantakse see toetajatele tagasi ja projekt ei ole õnnestunud, st sinuni see raha ei jõua. Käesoleva projekti eripära on see, et kõigile, kes koguvad tähtajaks vähemalt 75% rahasummast, garanteeritakse puudujääva summa maksmine "Igal lapsel oma pill" eelarvest. Nii et on, mille nimel pingutada!

Oma eelarvet koostades arvesta järgnevaga:
hooandjatele jagatavad kingitused on sulle samuti kulu, samuti arvesta juurde ka Eesti-sisene saatekulu. Arvestada tuleb ka Hooandja teenustasuga, milleks on 7% kogutud summast. Arve esitatakse Sulle vaid siis, kui Sinu projekt oli edukas.
 

Näited
Projekti võib esitada nii ühe kui ka mitme pilli soetamiseks. Soovitame, et Hooandjas kogutav summa võiks jääda 300 € ja 3000 € vahele.

Näide ühe pilli ostmiseks loodud projektist:

Eesmärk koguda 3000 €
Kui kogume hooandjate abiga selle summa, siis ostame baritonsaksofoni.

Võiksite kaaluda mitme pilli ühisrahastamist ühe projekti raames. Sellisel juhul tekivad eesmärkidest astmed, esimese eesmärgi täitumisel hakatakse püüdma järgmist eesmärki. Pilliprojektide puhul on Hooandja teinud erandi- kui esimene eesmärk on käes, loetakse projekt edukaks. See tähendab, et olenemata sellest, kas järgmine eesmärk saavutatakse või mitte, saab projekt kogu korjatud raha kätte.
Esimene eesmärk peab olema vähemalt 300 eurot.

Näide astmetega projektist:

Eesmärk koguda 300 €
Kui kogume hooandjate abiga selle summa, siis ostame 1 elektrikitarri.

Eesmärk koguda 500 €
Kui kogume hooandjate abiga selle summa, siis ostame 2 elektrikitarri.

Eesmärk koguda 700 €
Kui kogume hooandjate abiga selle summa, siis ostame kõik eelneva ja 1 mandoliini.

Eesmärk koguda 1000 €
Kõik eelnev ja 1 hiiu kannel.

Eesmärk koguda 2000 €
Kõik eelnev ja 1 trummikomplekt.

Eesmärk koguda 3000 €
Kõik eelnev ja 1 akordion.

 

Projekti üleslaadimine
Kui oleme sinu täidetud töölehe kätte saanud, siis laeme sinu poolt saadetud materjalid üles ja saadame sulle projekti lingi. Kui kõik jäi nii nagu soovisid, siis teeme projekti avalikuks ning toetamine saab alata!
 

Projekti kestvus
Projekt on aktiivne 8 nädalat. Projektile saab lisada vajadusel kuni 2 nädalat, kui autor esitab selle kohta soovi ja projekt on kogunud üle 50% vajaminevast summast.
 

Finantseerimine EV100 poolt
Kõik projektid, mis oma tähtajaks koguvad Hooandja keskkonnas vähemalt 75% eesmärgist, loetakse edukaks ning EV100 lisab omalt poolt teie projekti lõppeesmärgist sel hetkel puudu jääva summa. Kasutage seda suurepärast võimalust, et võidate kuni veerandi jagu oma eesmärgist!
 

Projekti turundamine
Selleks, et sinu projekti toimumise kohta info leviks, soovitame kindlasti tegeleda selle turundamisega. Kui inimesed kuulevad sellest projektist, siis teavad nad ka toetama tulla! Ole ka siin loominguline ja julge, sest kindlasti püüavad ka teised sarnaste projektide tegijad tähelepanu ja toetajaid võita!
 

 1. Kui oled oma projekti Hooandjas avaldanud, siis toeta ka ise ja jaga seda infot oma isiklikul FB lehel

 2. Kutsu oma ettevõtmise FB lehel inimesi toetama

 3. Tee seda korduvalt

 4. Palu seda teha oma sõpradel ja perekonnal – kui nemad sinu projekti edusse usuvad, siis usuvad teised ka

 5. Palu oma postitust jagada projektis osalejatel

 6. Püüa pääseda võimalusel ka suurde meediasse või kohalikesse kanalitesse. Kui sinu projekti kohta avaldatakse infot mujal meediakanalites, siis lisa need oma projektile Hooandjas – raadiosaated, ajalehes avaldatud info jms. Selleks on sinu projekti juures lahter Kulg

 7. Mõtle läbi, kus Su sõbrad või nende head sõbrad töötavad – kas keegi töötab raadios, ajalehes, televisioonis? Võta nendega julgelt ühendust

 8. Saada oma sõpruskonnale e-kiri oma projekti infoga

 9. Räägi inimestele oma projektist – peol, seminaril, koolis. Mõtle välja “liftikõne” – õpi selgeks 30 sekundi kuni 1 minuti pikkune selgitus, miks ja kellele oma projekti teed, räägi samasugust juttu iga kord, et sõnum oleks alati sama ja selge.

 10. Täna alati kõiki toetajad!

 

Projekti muutmine
Kui sinu projekt on juba avalik, kuid tekib vajadus ikkagi veel midagi muuta - siis kirjuta meile, milliseid parandusi soovid
ning me viime muudatused ise sisse.
 

Küsimused
Kui sul tekib küsimusi, siis võta meiega julgelt ühendust - mõtleme hea meelega kaasa! Kirjutage meile info@hooandja.ee