"Hooandja" blog

Hooandja tähistab oma 6. sünnipäeva toetajate tänupidudega

Kuue aasta jooksul on 83 000 hooandjat panustanud suurte ja väikeste loovate või kodanikualgatuslike projektide teostumisse enam kui 2,5 miljonit eurot. Hooandja korraldab sel puhul Tartus ja Tallinnas kevadised peod, kus kõigil huvilistel avaneb võimalus loojatega kohtuda ja nende loomingust vahetult osa saada. Mõlemaid pidusid võõrustab Erinevate Tubade Klubi, Tartus 26. aprillil algusega kell 18:00 ja Tallinnas 10. mail kell 19:30.

Hooandja pidudele on kutsutud mitmete edukalt hoogu kogunud  projektide autoreid, kes räägivad oma loo ja näitavad valminud tulemusi. Saab kuulata head muusikat, vaadata lühifilme, tutvuda raamatute ja heliplaatidega ning autoritega juttu ajada. Tartus astuvad üles Silver Jusilo, Sten-Olle Moldau, Etnosfäär ja Curly Strings. Tallinna peol esinevad Nord Lights, Sten-Olle Moldau, MandoTrio ja Antsud.

Hooandja juhatuse liige Henri Laupmaa ütleb, et kuus aastat tagasi oli usk seda tüüpi rahastusmudeli toimimisse suhteliselt väike, kuid juba esimestel kuudel selgus, et inimesed on valmis toetama eeldatust palju rohkem. „Tänaseks on juba üle 80 000 inimese panustanud projektidesse nagu Estcube-2, rulapark, Elektriteater,  allveelaev,  filmid ning muidugi loendamatu hulk raamatuid ja muusikat. Suur tänu kõigile kaasamõtlejatele ja toetajatele!“

Alates 2012. aasta kevadest tegutsenud Hooandja on esimene Eesti ühisrahastusplatvorm loovatele ja kodanikualgatuslikele projektidele. Hooandja missiooniks on näidata, et häid ideid on võimalik teoks teha paljude väikeste panuste abiga ning võimalikult otse ja vahetult projekti huviliste ning sihtgrupiga suheldes. Pakkudes alternatiivset ja bürokraatiavaba rahastuskanalit laseb Hooandja projekti tegijatel keskenduda eelkõige ideede sisulisele teostusele.
 

Lisainfo:
Henri Laupmaa
Juhatuse liige
MTÜ Hooandja
552 4542
henri@hooandja.ee

Tartu pidu:
https://www.facebook.com/events/1785278555115095/ 

Tallinna pidu:
https://www.facebook.com/events/2036258309722240/